Ak ste Alessandro, Lorenzo alebo Romeo, zapôsobíte už len svojím menom.

A to isté platí pre Scarlett, Nicolette, Nataliu, Anaïs a Paulinu. Vyplýva to z päťročného výskumu, zisťujúceho, ktoré mená sú v celosvetovom meradle najviac sexy.

Naopak Bobovia, Gertrudy, Berthy a Normanovia to majú oveľa ťažšie, ak chcú niekoho presvedčiť, že aj oni vedia byť občas trochu vášniví.

Výsledky prieskumu zverejnila Laura Wattenbergová, zakladateľka stránky BabyNameWizard.com, ktorá požiadala desaťtisícky svojich návštevníkov, aby zoraďovali mená podľa ich atraktívnosti.

Prvých desať spomedzi chlapčenských aj dievčenských má spoločné znaky, ktoré vzbudzujú pocity zmyselnosti a vášne, píše Wattenbergová na svojom blogu.

Mnohé z mužských mien sa končia na „o“ a veľa ženských mien sa zase končí na „a“. Niektoré majú aj dve „a“ ako napríklad Alessandra.

U dievčat sú populárne najmä talianske mená, ale francúzske sa tiež nedajú zahanbiť. Tie pôsobia dosť šteklivo – napríklad taká milá zdrobnenina Nicolette či vyslovene erotická Anaïs.

Pri exotických menách navyše pracuje fantázia, preto sa často vyberajú ako značky parfumov a spodnej bielizne.

Úlohu hrá aj literatúra, preto je stále atraktívny Shakespearov Romeo alebo Scarlett z románu Odviate vetrom.

Spomedzi chlapčenských mien nepôsobí vôbec vzrušujúco Bob a u dievčat sú najmenej sexy staromódne mená s dvoma spoluhláskami v strede, ako je napríklad Gertrude a Mildred.